1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Новини

Позакореневе підживлення ріпаку озимого восени мікродобривами АДОБ

 raps

Озимий ріпак на сьогодні залишається однією із важливих та найприбутковіших культур у сільськогосподарському виробництві країни. Проте значне вимерзання посівів ріпаку озимого останнім часом ставить багатьох сільгоспвиробників перед вибором: чи варто вирощувати цю культуру, яка потребує істотних витрат на технологію? Нагадаємо, що зимостійкість рослин ріпаку озимого головним чином залежить від біологічних особливостей культури, кліматичних умов, які складаються в осінній період розвитку та взимку, а також – від агротехнічних заходів, а саме: підготовки ґрунту, мінеральних добрив, термінів сівби та норм висіву тощо.

Особливу увагу в процесі перезимівлі цієї культури слід приділяти мінеральному живленню рослин восени. Варто зазначити, що восени активно формується коренева система, головне завдання якої забезпечити стійкість рослин ріпаку до різких перепадів температур, утримувати запас елементів мінерального живлення, цукрів, білків до весни. Крім того, уже в фазі осінньої розетки, проходить процес диференціації генеративних органів (формування врожаю).

Тому, забезпечення рослин ріпаку озимого восени легкодоступними сполуками макро- та мікроелементів буде сприяти довшому терміну закладання квіткових і пазушних бруньок на верхівці кореневої шийки, а отже й формуванню майбутньої високої врожайності.

ФІЗІОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ЖИВЛЕННЯ ДЛЯ РІПАКУ ОЗИМОГО ВОСЕНИ.

Фосфор (P). Сприяє формуванню добре розвиненої кореневої системи й оптимальної розетки ріпаку, кращому засвоєнню азоту з ґрунту і добрив, підвищує стійкість рослин до морозів, зменшує ризик вилягання посівів, пришвидшує достигання, підвищує насіннєву продуктивність.

Калій (K). Сприяє синтезу й акумуляції вуглеводів у тканинах ріпаку, що підвищує їх стійкість до низьких температур у зимовий період. Під впливом вуглеводів також зро- стає осмотичний тиск у клітинах його кореневої системи, а отже, ліпше засвоюється вода й елементи живлення. Він підвищує стійкість до вилягання, ураження хворобами.

Сірка (S). Входить до складу амінокислот, жирних кис- лот, вітамінів, бере участь у формуванні хлорофілу. За її нестачі гальмується синтез білка, сповільнюється ріст рослин, зменшується кількість стручків на рослині і насіння в стручках, погіршується якість насіння через зниження вмісту олії. Іншою важливою функцією сірки у рослинному метаболізмі є підвищення стійкості до грибних збудників. Для збалансованого живлення в осінній період рослинам ріпаку озимого потрібні й мікроелементи.

Ріпак озимий позитивно реагує на внесення трьох мікроелементів: бору, марганцю та молібдену.

Бор (B). Сприяє росту і розвитку кореневої системи, точки росту, збільшує накопичення цукрів та інших високоенергетичних речовин, забезпечує їх транспортування до кореневої шийки та поліпшує морозо-, зимостійкість рослини й перезимівлю у цілому.

Марганець (Mn). Впливає на накопичення цукрів у рослинах та бере участь в азотному і фосфорному обміні.

Молібден (Mo). Бере участь у вуглеводному обміні та в обміні фосфорних сполук, синтезі вітамінів і хлорофілу, поліпшує живлення рослин кальцієм та залізом. З метою забезпечення рослин збалансованим мінеральним живленням, підвищенням зимостійкості ріпаку в осінній період рекомендуємо проводити позакореневі підживлення високоефективними легкозасвоюваними хелатними мікродобривами «АДОБ».

ТОВ «Українська Аграрна Хімічна Компанія» пропонує такі позакореневі добрива для осіннього підживлення рослин ріпаку озимого:

Басфоліар 12-4-6+S. Комплексне мікродобриво містить сбалансовану кількість азоту, фосфору, калію та сірки, а також мікроелементи. Мікроелементи хелатезовані біологічно розкладаючуюся речовиною IDHA.

Солю Бор (В) - концентроване добриво, що містить високий вміст бору. Застосовується для культур чутливих до дефіциту бору.

Солю Марганець (Mn) - концентроване добриво, що містить високий вміст марганцю в хелатній формі. Застосовується для корекції мінерального живлення рослин, особливо для культур чутливих до дефіциту марганцю.

Солю Молібден (Мо) - концентроване добриво, що містить високий вміст молібдену. Застосовується для корекції мінерального живлення рослин, особливо для культур чутливих до дефіциту молібдену.

ТЕХНОЛОГІЯ ЗАСТОСУВАННЯ МІКРОДОБРИВ «АДОБ» В ОСІННІЙ ПЕРІОД РОЗВИТКУ РОСЛИН РІПАКУ ОЗИМОГО ІНТЕНСИВНА ПРОГРАМА.

Озимий ріпак – технологія листового живлення АДОБ 2,0 (інтенсивна).
Осінь, фаза 4-8 лист:

Басфоліар 12-4-6+S, 5л/га.

Солю Воr, 1,5л/га.

Солю Mn, 1л/га.

Солю Мо, 0,1л/га.

ЕФЕКТИВНІСТЬ ПОЗАКОРЕНЕВОГО ПІДЖИВЛЕННЯ РІПАКУ ОЗИМОГО ВОСЕНИ ДОБРИВАМИ «АДОБ».

Наведемо деякі результати досліджень щодо впливу позакореневих підживлень мікродобривами «АДОБ» на зимостійкість та урожайність ріпаку озимого за різних рівнів мінерального живлення. Дослідження проведені на Демо центрах БАСФ в Польщі.

Вплив мікродобрив «АДОБ» на зимостійкість та урожайність рослин ріпаку озимого (середнє за 2013-2015 рр.)

Вміст цукрів, прибавка - 3,81%;

Зимостійкість рослин прибавка– 4,7%;

Урожайність прибавка– 0,57т/га;

Проведені дослідження показали, що осіннє позакореневе підживлення посівів ріпаку озимого збільшує кількість листків та товщину кореневої шийки при вході рослин у зиму. Крім того, на варіантах з внесенням мікродобрив «АДОБ» рослини ріпаку накопичували на 3-4% більшу кількість цукрів, що сприяло підвищенню зимостійкості рослин на 4-5% та урожайності насіння на 0,57 т/га. Отже, використання добрив «АДОБ» у осінній період розвитку ріпаку озимого є важливою передумовою для активного росту і розвитку кореневої системи, закладання генеративних органів та підвищення зимостійкості.

Керівник відділу мікродобрив ТОВ «УАХК» Васюхно С.М.

Контакти

house 2Україна, м.Київ,
вул. Стельмаха, 6а

Skype Phone Yellow

+38 044 258-91-21
+38 044 258-91-31
+38 044 258-91-41

Зв'язатися з нами


 
 
 
  
 
 

Joomla inotur picma